ÇATI İZOLASYON

Sac Uygulaması

Çatı izolasyon

Yalıtım günümüzde en önemli kavramların başında gelmektedir. Farklı yalıtım sistemleri bulunduğu gibi yalıtım türleri de farklı olmaktadır. Kişilerin istek ve ihtiyaçlarıyla birlikte ortamın gereksinimleri yalıtımı belirleyici unsur olabilmektedir. Evlerde ve ofislerde tercih edilen yalıtım çoğunlukla ısı ve ses yalıtımıdır. Isı ve ses yalıtımı için kullanılabilecek farklı malzemeler kolaylıkla temin edilebilir. Çatı izolasyon malzemeleri arasında en pratik ve özel çözümleri sunan üründür. Tüp köpük özel formu sayesinde oldukça kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tüp köpüğün en önemli avantajlarının başında etki alanı gelmektedir. Kullanıldığı andan itibaren yaklaşık olarak 30 ila 40 kat arasında bir büyüme göstermektedir. Bu sayede uygulandığı alanı tamamen kaplayabilmektedir. Aynı zamanda formuna ulaştığı zaman yarı sert bir hal almaktadır. Kullanmak için profesyonel olmaya veya deneyimli olmaya gerek bulunmamaktadır. Sprey tüp köpük sayesinde herkes istediği yerde yalıtım sağlayabilir.

Son zamanlarda üretimi yapılan izonem uygulamalarının oldukça işlevsel uygulamalar olduklarını söyleyebiliriz.  Özellikle yeni trend izonem uygulamaları her zaman pratik bir kullanım özelliğine de sahiptir. Tam da bu noktada akıllara Çatı izolasyon ürünleri gelmektedir. Bu tarz ürünlerin pratik bir uygulama özelliğine sahip olması; sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılar. Üstelik sprey tüp köpük yalıtım ürünleri, uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahiptir. Böylece bu ürünlere olan ilgi ve ihtiyaç her geçen gün itibariyle artış göstermektedir.

Çatı izolasyon Nerelerde Kullanılır?

Yalıtım anlamında oldukça fayda sağlayan tüp köpük farklı amaçlar ile farklı yerlerde kullanılabilmektedir. Yarı sert formu sayesinde oldukça iyi bir boşluk doldurma ekipmanı olarak tercih edilir. Bu sayede kapalı teraslarda trapez sac altında ve ters tavan olan çatılarda uygulanabilmektedir. Yüzeye tutunması için ekstra bir önlem alınmasına gerek bulunmaz. Bu sayede yangına karşı yapılan yalıtımlarda da öncelikli tercihlerin başında gelmektedir. Genel kullanımların yanı sıra bazı özel alanlarda da kullanımı görülmektedir. En çok kullanıldığı bazı alanlar ise şunlar olmaktadır:

– trapez çatı izolasyonunda

ters tavan çatılarda

Sunduğu kolay kullanım avantajlarının yanı sıra farklı yapılarla bütünleşmesi tüp köpüğü tercih edilen bir ürün yapmaktadır. Avrupa ülkelerinde oldukça uzun zamandır kullanılmaktadır. Ülkemizde ise son dönemlerde popülerliğini arttırmıştır. Dolayısı ile tüp köpüğe olan talep her geçen gün artarak devam etmektedir.

Çatı İzolasyon Çeşitleri

Tüp köpükler sunduğu avantajlar itibari ile çok farklı yapılarda ve sistemlerde kullanılabilmektedir. Bu durumda tüp köpük kullanılırken tercih edilebilecek farklı ürünler bulunmaktadır. Farklı ürünler aynı zamanda farklı kullanım tekniklerine sahiptirler. En çok tercih edilen tüp köpük çeşidi tabancalı tüp köpüklerdir.  Alındığı zaman gelen tabanca ile birlikte uygulanmaktadır. Genellikle çatı izolasyon işlemleri için kullanılır. Tabanca ergonomik olduğu için uygulaması pratik ve kolaydır. 

Çatı İzolasyonunda Sprey Tüp Köpük Uygulanışı

zonem Poliüretan Sprey Köpük ile artık kendi Çatı yalıtımınızı yapabileceksiniz.

 Pratik hızlı ve uygulaması oldukça basittir.

Normal hızda 40 cm uzaklıktan İzonem Poliüretan sprey Köpük Tabancası ile uygulama yaptığınızda 1,5 cm kalınlığında 1tüp ile 3m2 alan yapabilirsiniz

Tüp köpüklerin çeşitleri uygulanma işlemlerini de değiştirmektedir. Sprey tüp köpük uygulanmadan önce mutlaka tüpün çalkalanması gerekmektedir. Tüp çalkalandıktan sonra kapak açılarak pipet veya tabanca takılır. Bu kapsamda pipet veya tabanca takılmadan önce tüpün hava almamasına öze gösterilmesi gerekir. Yalıtım işlemleri her zaman profesyonel bir seviyede uygulanmak zorunda olan işlemlerdir. Bu durum, sprey tüm köpük uygulamaları için de geçerli olmaktadır

Tüp baş aşağı tutularak uygulanması için hazır hale getirilir. Ardından pipet veya tabanca sistemi ile uygulama yapılacak alanda işlemler başlatılır. çatı izolasyon uygulanması bu kadar pratik ve kısa sürede gerçekleşen bir işlemdir. Sizler de istediğiniz her yerde oldukça kısa süreler içerisinde uygulanmasını sağlayabilirsiniz.  Tüplerin üzerinde yazan talimatlara uygun olarak aynı zamanda ürünleri uzun süre saklama imkanınız da bulunmaktadır.

İ

Sipariş Ver!
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
İzonem Yalıtım Sistemleri
Merhabalar!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?