İzonem Ahır ve Besi Çiftlik Yalıtım

Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı

Profesyonel Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı

Kraken Poliüretan Ahır Isı YalıtımıHayvan besiciliğiyle uğraşanlar, Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı avantajlarını kullanarak daha yüksek verim elde edebilirler. Hayvanların vücut sıcaklıkları için belli şartlar sağlandığında daha yüksek verim elde edilir. İklim şartlarını değiştirmek mümkün olmayacağından havanın ahıra yansıması değiştirilebilir. İdeal hava şartlarının oluşturulması için poliüretan köpük kaplama kullanılır. Ahırlar genellikle saç panel tavanlar ve çelik konstrüksiyon kullanılarak inşa edilir. Panel tavanların ve çelik konstrüksiyon kullanılma nedeni maliyetinin düşük olmasıdır.

Metaller ısıyı çok hızlı iletirler. İnşasında metalin ağırlıklı olarak kullanıldığı ahırlarda ısı dengesini kurmak çok zordur. Dengenin sağlanabilmesi için çok kaliteli ve etkili ısı yalıtımının kullanılması şarttır. Günümüzün en gelişmiş ısı yalıtım malzemesi olan Kraken poliüretan köpük uygulaması ile ahırdaki ısı dengesi sağlanır. Sprey köpüğün ısı yalıtım katsayısı düşüktür. Düşük katsayı sayesinde ısı iletimi önemli ölçüde engellenir.

Ahır Isı Yalıtımında Poliüretan Köpüğün Faydaları

Tüp Köpüğün sağladığı faydalar ve avantajlar nedeniyle Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı işleminde sıklıkla kullanılır. En etkili ısı yalıtımına imkan sağlayan sprey poliüretan köpüğün faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Enerji kaynaklarından yüksek oranda tasarruf elde etmeyi sağlar.
  • Enerji dostu olan sprey poliüretan kaplama köpüğü, sadece yakıt değil elektrik gibi çeşitli enerjilerden de tasarruf ettirir.
  • Kış aylarında ısınma, yaz aylarında serinlemek için enerji harcanır. Poliüretan köpük sayesinde ısınma ve serinleme için harcanan maliyetler %35 ila %50 oranında düşer.
  • Ahır içindeki sıcaklığın ideal sıcaklıkta sabit durmasını sağlayarak hayvanların verimini artırır.
  • Tek köpük iki yalıtım alanında işlevsellik sunmaktadır. Sadece ısı yalıtımı yapmaz. Aynı zamanda ses yalıtımı da yapar.
  • Uygulaması kolay ve pratiktir. Diğer yalıtım malzemelerinde olduğu gibi nakliye, işçilik gibi ekstra maliyetleri yoktur.

Ahırda Poliüretan Köpük Kullanmanın Avantajları

Bir polimer olan sprey poliüretan köpük, yüzeylere püskürtülerek uygulanır. Uygulama yüzeyine yüksek tazyikle püskürtülür. Püskürtme neticesinde kısa sürede yüzeyde yoğunlaşır ve sertleşir. Hacminin kat ve kat fazlası olacak şekilde genişleyen poliüretan köpük, ek yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan yüzeye yapışır. Yapışma özelliğinin yüksek olmasından dolayı ters tavana çok rahat uygulanır.

Ahırlarda terleme problemi olur. Ters tavana uygulanan poliüretan sprey, terleme probleminin önüne geçer. Terleme sorununun engellenmesi hayvanlarda oluşacak hastalıklara da engel olur. Terleme zamanla neme ve küfe dönüşür. Küf ve nem, ahırda barınan hayvanların sağlıklarını tehdit eder. Metal olan zeminlerin yüzeyi tamamen köpükle kaplanınca ısı köprüsü kalmaz. Isı köprüsü engellenince ahırdaki hava, ideal ısısını korumaya devam eder.

Ahırda Neden Poliüretan Köpük Kullanılmalı?

Daha az enerji harcayarak ısı düzeyini dengede tutabilmek için Poliüretan Ahır Isı Yalıtımı için uygulanmalıdır. Eksiksiz ve mükemmel bir kaplama yaptığından ısı kaçışlarına engel olur. Isı kaybını engelleyen sprey poliüretan köpük, çift komponentli bir elastomerdir. Uzun yıllar ısı yalıtımınızı sağlayacaktır. Bakım gerektirmeyen bir uygulamadır. Bir günde 500 metrekarelik alana uygulanabilen sprey poliüretan, son derece ekonomik bir yalıtımdır. Maliyeti ve sunduğu avantajlar dikkate alındığında ahırlar için en doğru seçimdir.

Detaylı bilgi için poliüretan sprey köpük özellikleri yazımızı okuyabilirsiniz?

Uygulama incelemesi yapmak için Kraken Sprey Poliüretan Köpük Tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir