İzonem Sprey Poliüretan Samsun

Sprey Poliüretan Samsun

Sprey Poliüretan Köpük SamsunIsı yalıtım malzemeleri arasında yer alan sprey poliüretan Samsun halkı tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Polimer olan sprey poliüretan, uygulama yüzeyine yüksek basınç uygulayan makine ile püskürtülür. Poliüretan malzemesinin kesintisiz kaplama özelliği vardır. Püskürtülen köpük, yüzeyin üzerini tamamen kaplayarak ısı yalıtımı sağlamaktadır. Yüzeye sıkıldıktan sonra birkaç dakika içinde hacminin 30 ila 40 katına kadar şişer. Köpük haline gelen poliüretan, düşük ısı iletimi sayesinde yalıtım yapar.

Dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemeleri arasında yer alan spreyin ek malzemelere ihtiyacı yoktur. Tek malzeme ve tek uygulama ile birden fazla ısı yalıtım malzemesinin yapacağı işlemi yapar. Formül ve projeye bağlı olarak uygulama sayısı artırılabilir. Sıradan malzemelerle ısı yalıtım yapabilmek için; ısı yalıtım ürünlerine, hava bariyerlerine, sızdırmazlık ürünlerine ve buhar geciktiricilerine ihtiyaç vardır.

Neden Sprey Poliüretan Samsun?

Kolay ve pratik uygulanan sprey poliüretan Samsun ve çevresinde yoğun talep görmektedir. İnsanlar yerleşik hayata geçince barınma için konutlara ihtiyaç duymaya başladı. Konutlar ilk zamanlar ilkel yöntemler kullanılarak yapılırdı. Zamanla gerçekleşen teknolojik ve inşaat alanındaki gelişmeler nedeniyle yapılar çok modern oldu. Modern yapılarda ısı ve ses yalıtımına çok önem verilir. İçerideki ısının ve sesin dışarı çıkmaması, dışarıdaki sesin ve ısının içeri girmemesi esastır. Sprey poliüretanı diğer yalıtım malzemelerinden ayıran başlıca özellikler vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Geleneksel yalıtım malzemelerine oranla daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır.
  • İnce kalınlıkta uygulanan sprey poliüretan, yüksek yalıtım ve daha düşük ısı iletim katsayısına sahiptir.
  • Diğer ısı yalıtım malzemelerine göre çok daha az materyalle uygulanır. Bundan dolayı nakliyesi ve uygulaması kolaydır.
  • Isıtıcı hortum yardımıyla taşınarak yüksek basınçla sprey tabanca yardımıyla yüzeye püskürtülerek uygulanır.
  • Dayanıklı olduğundan dolayı uzun süreli kullanıma uygundur. Baskı uygulamasına dayanıklıdır. Bundan dolayı garaj, açık teras, yaya geçidi gibi yerlerde uygulamak için idealdir.
  • Üzerinde yüründüğünde veya baskı uygulandığında ses yapmaz, esnemez, suyla teması durumunda deforme olmaz. 344

Sprey Poliüretan Samsun Uygulaması

Sprey poliüretan, profesyoneller ve amatörler tarafından pratik bir şekilde uygulanabilir. Uygulama sırasında dikkate alınması gereken prosedürler vardır. Prosedürler dikkate alındığında uygulamanın performansı daha yüksek olacaktır.  Prosedürleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Dik yüzeye ortalama 45 cm’lik mesafede durulmalıdır. Mesafeyi korumak uygulamanın ideal kalınlıkta yapılabilmesi için önemlidir. Yakın durulursa kalın, uzak durulursa ince kat oluşturulacaktır.
  • İdeal kat kalınlığı 1,5 cm’dir. Zemine ve uygulanan yüzeye göre 3 kat atılması gerekir.
  • Uygulamayı yaparken tabanca dik tutulmalıdır.
  • Tavan gibi alanlara uygulama yapılırken 15 veya 20 cm’lik uzaklık yeterli olacaktır.

Sprey Poliüretan Samsun Kullanım Alanları

Her türlü dik ve yatay zemine uygulanabilen sprey poliüretan Samsun ilinde en çok çatılarda ve açık teraslarda kullanılmaktadır. Samsun’un havası nemlidir. Yapılarda çok fazla rutubet oluşmaktadır. Rutubet ve nem oluşumunu en aza indirgemek, ısıdan tasarruf etmek için tercih edilir. Günde 500 ila 1500 metrekarelik alana kolaylıkla uygulanması, ürünün tercih edilirliğini artırmaktadır. Çevre dostu olan Kraken Sprey Poliüretan Köpük sadece yapılarda değil araçlarda, yatlarda, teknelerde de kullanılır.

Sprey Poliüretanın ne olduğunu içeren Sprey Poliüretan Köpük nedir? yazımızda daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Uygulamasını yakından izleyebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir