İzonem Kraken Tabanca Temizleyici Sprey

Köpük Tabanca Temizleyicisi

Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicisi Hakkında

Sprey Poliüretan Köpük Tabanca TemizleyicisiIsı ve ses yalıtımında kullanılan Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicisi  tarafından kürleşen köpükten kurtulmak mümkündür. İnsanların yaşama alanlarındaki yalıtımı sağlamak için çeşitli ürünler kullanılır. Kullanılan ürünlerin bazıları çok fazla malzeme, işçilik ve maliyet gerektirir. Sprey poliüretanın uygulaması çok kolay ve pratiktir. İşçilik, depolama ve nakliye gibi masrafları yoktur. Profesyonel ve amatör kişiler tarafından kolayca uygulanabilir.

Poliüretan bazlı olan ürün, özel tabanca ile uygulanır. Uygulama sırasında tabancada köpük kalıntıları oluşur. Poliüretan kürleşmeden önce çok daha kolay temizlenir. Temizlemek için kullanılan kimyasallar vardır. Kimyasallar da kürleşmeden önce daha etkilidir. Temizlemek için kullanılan ürünler doğru şekilde ve doğru zamanda kullanılırsa tabancanın ömrünü uzatır.

Poliüretan Köpük Tabancasının Sertleşmeden Temizlenmesi

İnşaat, yalıtım, montaj ve onarım işlerinde kullanılan poliüretan spreyin uygulanması için tabancaya ihtiyaç vardır. Faydaları ve avantajları çok fazla olan bir üründür. Özelliklerinden dolayı sprey poliüretanı kullanan çok fazladır. Uygulamada kullanılan tabanca kirlenir. Kirlenen ve üzerinde kuruyan köpüğün temizlenmesi gerekir.Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicisi  kullanmak en mantıklı iştir. Tabancayı temizlerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Asla suyla yıkamayın. Çünkü sprey poliüretan suyla temas ettiğinde daha çok sertleşir ve genleşir. Suyla temizlenmeye çalışıldığında işin içinden çıkmak daha zor olacaktır.
  • Kimyasal temizleyiciler tercih edilmelidir. Kimyasal temizleyicilerin en kaliteli markası tercih edilmelidir. Kimyasala batırılmış bir peçete sorununu kökten çözecek ve sprey tabancanızı temizleyecektir. Şayet bir kerede temizlenmezse birkaç defa tekrar etmek gerekir.

Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicinin Özellikleri

Uygulama tabancasına bulaşan kurumamış ve kürleşmemiş poliüretan köpüğü temizlemek kolaydır. Kurumayan köpüğü temizlemek için kimyasal temizleyici kullanılmalıdır. Kurumayan köpüğün üzerine temizleyici püskürtülmelidir. Püskürtmeli olmayan ürünler, peçete üzerine sıkılarak uygulanabilir. Şayet özel tasarlanmış köpük bulunamazsa aseton kullanılabilir. Aseton da güzel bir temizleyicidir. Ancak doğru olan sprey poliüretan için özel olarak hazırlanan temizleyicinin kullanılmasıdır. Püskürtmeli olarak tasarlanan ürünler yatay ve düz olarak kullanılabilir. Ozon tabakasına zarar vermeyen üründe sprey valfi bulunur. Bu sayede tabanca adaptörden temizlenir. Kürlenmiş olan köpüğü temizlemenin en pratik yolu maket bıçağını kullanmak gibi teknik yollardır.

Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicinin Uygulama Alanları

Sprey poliüretan köpük tabancası temizleyicisi adından da belli olduğu üzere tabancalar için üretilmiştir. Poliüretan köpüğünün değdiği ve bulaştığı yerleri temizlemek için de kullanılır. Uygulamadan hemen sonra, köpük kurumadan uygulanırsa sonuç daha mükemmel olacaktır. Yüzeylerdeki, elbiselerdeki, pencere ve kapı kasalarındaki köpükleri de temizler.

Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicinin Kullanım Şekli

Kimyasal ürünlerin daha etkili olabilmesi için kullanım teknikleri ve şekilleri vardır. Sprey Poliüretan Köpük Tabanca Temizleyicisi  kutusu çok iyi çalkalanarak kullanılmalıdır. Çalkalanan kutu sprey köpük tabancasının üzerine sıkıca takılır. Temizleyicinin tabancadan çıkması gerekir. Temizleyici çıkıncaya kadar tetiğe basılmalıdır. Kürleşmeden temizlemek daha kolaydır. Kutu tabancadan çıkarılır. Uygulamayı yaparken koruyucu gözlük ve eldiven kullanılmalıdır. Tabancayı temizlemek için özel olarak hazırlanmıştır. Adaptördeki köpüğü temizlemesi için aktüatör içerir.

Detaylı bilgi için Sprey Poliüretan Köpük Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Sprey Poliüretan Köpük Uygulama ile ilgili videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir