İzonem Kraken Karavan Yalıtım

Kraken Poliüretan Karavan Isı Yalıtımı

Karavan YalıtımÇok seyahat etmeyi sevenlerdenseniz  karavan ısı yalıtım işlemleriyle yolculuğunuz daha konforlu bir hal alabilir. Ses ve ısı yalıtımı sağlayan sprey poliüretan köpük, özel aparatı kullanılarak yüzeye uygulanır. Poliüretan esaslı olan sprey, çok nitelikli yalıtım ürünüdür. Yüzeylere püskürtülerek uygulanan sprey köpük, tek komponentlidir. Çift komponentli yalıtım ürünlerine oranla çok daha kolay uygulanmaktadır.

Tek komponentli yalıtım ürünü poliüretanı amatörler dahi uygulayabilir. Muadillerini sadece profesyoneller uygulayabilir. Oysaki sprey köpüğü uygulamak çok pratik olduğundan amatörler dahi kolayca uygulayabilir. Uygulama, taşıma, depolama ve işçilik için ekstra masraf ödenmediğinde son derece ekonomiktir. Yalıtım ürünü, içeriğindeki maddeler nedeniyle nerdeyse her yüzeye uygulanabilir. Beton, ahşap veya metal olması fark etmeksizin maksimum seviyede ısı ve ses yalıtımı yapar.

Poliüretan Köpüğü Karavan Uygulanması

Kullanımının benzerlerine göre çok basit olmasından dolayı karavan ısı yalıtım için sıklıkla tercih edilir. . Uygulama şu şekilde gerçekleştirilmelidir;

  • Duvar gibi dik zeminlere uygulanacaksa dik zemin aparatı uygulama tabancasına takılır. Aparat ile tabanca arasında hiç boşluk kalmamalıdır. Boşluk kalırsa köpük bur aradan sızacaktır.
  • Sprey poliüretan tenekesi ortalama 20 kere çalkalanır. İyice çalkalama işleminden sonra tenekenin üst kısmındaki kapak açılarak çevrilerek tabancaya takılır.
  • Tabancanın arkasında bir vida vardır. Bu vida uygulama yoğunluğuna göre açılır. Özel bir durum söz konusu değilse vida sonuna kadar açılmalıdır.
  • 40 ila 45 cm’lik mesafede durarak uygulamaya başlanır. Uygulamanın ideal kalınlıkta gerçekleşmesi için mesafeye uyulmalıdır. 45 cm’den yakın olmak kalınlığı artar, uzak durulursa kalınlık azalır.
  • İdeal kalınlık 1 katta 1,5 cm olmalıdır. Tek kat uygulama ideal ısı ve ses yalıtımını vermez. 1,5 cm’den 3 kat uygulanmalıdır. 3 kat yapılan uygulama aranan ısı ve ses yalıtımını sunacaktır.
  • Tavana yapılacak uygulama için diğer aparat kullanılır. Tabancaya aparat ve ürün takılır. Dik zemine uygulandığı gibi tabanca tavana dik tutulur. Tavan için mesafenin 15 ila 20 cm olması yeterlidir. Dik bir şekilde hızlıca uygulama gerçekleştirilir.

Poliüretan Köpüğün Faydaları Nelerdir?

Dünyanın her yerinde iklim şartları aynı değildir. Bazı bölgelerde kış ayları çok daha soğuk ve çetin geçer. Ülkemizin doğusu batısına oranla daha çetin yaşar kışı. Kış aylarında batı doğu fark etmeksizin herkes enerji tüketerek ısınır. Enerji maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle az yakarak daha çok ısınmak hedeflenir. Isı kaybı azaltılarak enerji tasarrufu sağlamak için yalıtım yapılmalıdır.  Karavan  ile seyahat ederken ısı yalıtımına daha fazla ihtiyaç duyulur.Bu yüzden karavan ısı yalıtım yaptırmak gerekir. Isıtma ve soğutma maliyetlerini en aza indirgeyecek en gelişmiş yalıtım ürünü sprey poliüretan köpüktür. Maksimum derecede ısı ve ses yalıtım yapan ürün su yalıtımında da etkilidir. Poliüretan köpüğün sunduğu faydalar arasında şunlar da vardır;

  • Isı köprüsü oluşumunu engeller. Köprünün engellenmesi maksimum seviyede ısı yalıtımı sağlar.
  • Isınma ve soğuma için harcanan maliyetten tasarruf edilir.
  • Ses yalıtımında maksimum seviyededir. Yüksek absorbe özelliği sayesinde sesi yalıtır ve yaşam alanlarının daha huzurlu olmasını sağlar. Özellikle karavanlarda yol sesinin rahatsız edici halinden kurtarır.
  • Sertleştikten sonra aseton, tiner ve su gibi malzemelere karşı yüksek direnç gösterir.

En Hızlı Karavan Isı Yalıtım Nasıl Yapılır?

Uygulaması pratik olan karavan ısı yalıtım yapışmak ek malzemeye ihtiyaç duymaz. Karavan sahibi amatör dahi olsa uygulamayı kendisi yapabilir.Sabitlenmesi için matkap, yapıştırıcı veya dübel kullanılmasına gerek yoktur. İçeriğindeki maddeler nedeniyle yüzeye çok çabuk tutunur. Yapışma oranının yüksek ve hızlı olmasından dolayı ters tavan uygulaması için idealdir. En hızlı şekilde ısı ve ses yalıtımı yapmak isteyenlere sprey poliüretan köpüğü tavsiye ederiz. Kısa sürede uygulanan ürünün yalıtımının çok yüksek olması sizi memnun edecektir.

Detaylı bilgi için Kraken Sprey Poliüretan Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir