İzonem Kraken Sprey Poliüretan Köpük Yalıtım

Kraken Poliüretan Köpük Uygulaması

Yüzeylere sıkılan Kraken Poliüretan Köpük Uygulaması  çok kolaydır. Poliüretan esaslı olan ürünü profesyonel, amatör ayrımı yapılmaksızın herkes uygulayabilir. Çok nitelikli olan yalıtım malzemesi, tek komponentlidir. Özel aparatı sayesinde kolayca uygulanabilen sprey poliüretan köpük, ses ve ısı yalıtımı yapmaktadır. Daha önceleri sprey poliüretanın sadece çift komponentli muadilleri bulunuyordu.

Çift komponentli muadillerini ancak inşaat ve endüstri alanındaki profesyoneller kullanıyordu. Amatörler kullanmıyordur. Tek komponentli versiyonunu ise amatörler de kolayca kullanabilmektedir. Hızlı bir şekilde uygulanan ürün, çabuk netice almak isteyenler için idealdir. Uygulama, işçilik ve taşıma gibi ek masraflar yoktur.

Kraken Poliüretan Köpük  Uygulama Alanları

Kraken sprey poliüretan KöpükSprey poliüretan köpük bir polimerdir. Katı ve sıvı halde bulunabilmesi ürünün daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. İnsanlar, yaşam alanlarının ısı ve ses geçirmesini istemezler. Dışarıdaki trafiğin sesini evinizde aynen duymak ister misiniz? Veya doğalgaza yüksek faturalar ödemek ancak yine de ısınmamayı kim ister? Sprey poliüretan köpük uygulaması, ses ve ısı yalıtımı yaparak yaşam alanlarındaki konforu yükseltir.

İnsanlar yerleşik hayata geçince barınmak için konutlara ihtiyaç duydu. Barınma, insanın en temel ihtiyacıdır. Önceleri ilkel yöntemlerle yapılan evlerde yaşayan insanlık zamanla daha modern yapılarda yaşamaya başladı. Karşılanan temel ihtiyaç beraberinde yeni ihtiyaçları getirdi. Isı ve ses yalıtımının sağlanması modern yapıların bir ihtiyacıdır.

Kraken Poliüretan Köpük Uygulaması

Benzer yalıtım malzemelerine oranla sprey poliüretan köpüğü kullanmak çok daha kolay ve basittir. Uygulama şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Dik zemine uygulanacaksa uygun aparat uygulama tabancasının ucuna takılır. Tabancanın ucu ile apart arasında hiç boşluk kalmamasına dikkat edilir. Boşluk kalırsa köpük sızacağından verimli bir uygulama olmaz.
  • Teneke en az 20 kere çalkalanır.
  • Tenekenin üstündeki kapak açılarak uygulama tabancası çevrilerek takılır.
  • Tabancanın arkasında bir tane vida vardır. Vida uygulamanın şiddetini ayarlamak içindir. Ayarlama yapılarak işleme başlanır.
  • Özel bir işlem yapılmayacaksa vida sonuna kadar açılmalıdır.
  • Zemine yaklaşık olarak 45 cm uzaklıkta durulur. Uygulama hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Tek kattaki ideal uygulama 1,5 cm’dir. İdeal kalınlıkta üst üste 3 kere uygulama yapılmalıdır. Tek katta 1,5 cm’den fazla uygulanması hedeflenen ısı ve ses yalıtımına ulaşmanızı engeller. Doğru olan 3 kat yapılması ve her katın 1,5 cm olmasıdır.

45 cm’lik uzaklığın nedeni ideal kalınlığı yakalayabilmektir. Yakınlaşma durumunda uygulama kalın yapılacaktır. 45 cm’den daha uzak mesafeden uygulama yapıldığında ise kalınlık azalacaktır. Bu da sarfiyatı artıracaktır.

Tavana yapılacak uygulamada en uygun aparat kullanılmalıdır. Tabanca dik zemine uygulama yapılacakmış gibi dik tutulur. Tavana yapılacak uygulama için 15 – 20 cm’lik mesafe yeterlidir.

Uygulama yapabilmek için önce Kraken Sprey Tüp Köpük ne işe yaradığını bilmek gerekir.Bu yüzden konu ile ilgili daha çok bilgi edinmek için tüp köpük nedir ne işe yarar yazımızı okuyabilirsiniz.

Kraken Poliüretan Köpük Nerelere Uygulanır?

Kullanılması çok kolay ve ekonomik olan Kraken Poliüretan Köpük Uygulaması çok geniş alanlarda yapılmaktadır. Akustik ve ısı izolasyonunun sağlanacağı hemen hemen her yerde uygulanabilir. En çok kullanılan alanların başında, tavan araları, çatılar, bodrumlar, iç duvarlar, katlar arası bölmelerdir. Yalıtım malzemesi olduğundan sadece yapılarda kullanılmaz. Aynı zamanda araçların kasalarında, konteyner taşıyıcılarda, barakalarda, botlarda, teknelerde, garajlarda da kullanılır.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir