İzonem Kraken Poliüretan Köpük

Kraken poliüretan köpük fiyatı

Yaşam alanınıza yalıtım yaptırmak istiyorsanız Kraken poliüretan köpük fiyatı tarifesi hakkında bilgi edinmelisiniz. Sprey poliüretan, etkinliği yüksek, çok kaliteli yalıtım malzemesidir. Mobil yalıtım araçları arasında en iyi olduğu söylenebilir. Isı köprülerinin oluşumuna engel olarak kaçakların önüne geçer. Ülkemizde yaklaşık 15 yıldır aktif olarak kullanılmaktadır.

Avrupa’da ortalama yarım asırdır kullanılan ürünler, dünyanın en kapsamlı ve kaliteli yalıtım malzemesi olarak geçer. İnşaat ve endüstri alanlarında aktif olarak kullanılan sprey poliüretan muadillerine göre çok ekonomiktir. Uygulaması da diğer yalıtım malzemelerine göre daha kolay ve pratiktir. Kendiliğinden yapışma özelliği bulunan poliüretan köpüğün sabitlenmesi için ek malzemeye ihtiyacı yoktur. Köpüğü uygulama fiyatları sarfiyatına ve hammadde fiyatlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Kraken Poliüretan Köpük Yalıtım Fiyatları

Kraken YalıtımPoliüretan sprey köpük üretimi yapan çok sayıda marka vardır. Uygulamadan yüksek verim elde edebilmek için birinci sınıf ürünler kullanılmalıdır. Kraken poliüretan köpük fiyatı aralığında kullanılan malzemenin kalitesi çok etkilidir. Yalıtım yapılacak alanın ne kadara mal olacağını hesaplamak için yüzeyin metrekaresi bilinmelidir. Çünkü sprey poliüretan köpük fiyatlandırması metrekare ve kilo üzerinden yapılır.

Yalıtım yapılacağında müşteriden alanın büyüklüğü öğrenilir. Ürünün özellikleri belirtilir. Özelliklerine göre çok daha düşük olan fiyatlandırması da bildirilir. Firmaların genel işleyişi bu şekildedir. Ancak köpük izolasyon yaptıracak olanlar fiyat endeksli düşünmemelidir. Doğru olan kaliteli ürünün ve uygulamanın seçilmesidir. Verim ve ısı iletkenliği açısında en doğru ürün 30 ila 35 dens aralığında olanlardır. Ülkemizin ve Avrupa ülkelerinin standartlarında verimli yalıtım için 30- 35 dens ürün tercih edilmeli.

Kraken poliüretan köpük Kalitesine Göre Uygulama

Firmalar daha fazla müşteri kazanabilmek için düşük dens ürünleri uygun fiyatla uygulamaktadır. Haksız rekabet oluşturan bu durum karşısında müşterilerin dikkatli olması gerekir. İzolasyon yaptırılacak firmaya karar vermeden önde mutlaka gerekli bilgiler edinilmeli. Kaç santim uygulama yapıldığı ve malzeme yoğunluğu hakkında firma yetkilisinden bilgi alınmalı ve ona göre karar verilmelidir. Uygun diye alınan hizmetin neticesinde verimsiz bir izolasyonla karşılaşılabilir. Ürünler 3 farklı kalitededir. Bunlar;

  • 40 yoğunluğa sahip 1. kalite; B2 yanma sınıfına sahip,Alev almaz, böceklenme yapmaz ve yoğunluğu sert olan ürünlerdir. Sert olduğundan dolayı zemine rahatlıkla uygulanır. Basıldığında çökme yapmaz. Çok kaliteli olduğundan fiyatı diğerlerine göre yüksektir.
  • 30 – 35 yoğunluktaki 2. kalite; Ters tavanlarda kullanılan yumuşak yoğunluktaki ürünlerdir. %100 ısı kaybını önler.
  • 10 -20 yoğunluktaki 3.kalite; 2 cm kalınlığı bulunan köpüklerdir. Genellikle ses yalıtımında kullanılır.

2021 Güncel Sprey Poliüretan Uygulama Fiyatları

Yapılacak işin büyüklüğüne, konumuna ve işin mahiyetine göre poliüretan fiyatları değişmektedir. 2021 yılına dair ortalama fiyatlar verilmektedir.  Buna göre kilosu 35 TL, metrekaresi 50 TL olarak bildirilmiştir. Fiyatların ortalama olduğu unutulmamalıdır. Kullanılan ürünün kaliteli olup olmamasına göre fiyatlandırmalarda değişiklik olabilir.

Sıkma sprey poliüretan köpükler Euro üzerinden fiyatlandırılır. Küresel ekonomiye bağlıdır. Kraken poliüretan köpük fiyatı tarifesinde günün döviz kuru da etkili olacaktır. Proje bazlı işlerde çeşitli firmalardan fiyat alınıp karar verilmelidir. Projelerde, firmaların uygulama fiyatları daha uygun olmaktadır. Firmaların fiyatları karşılaştırılarak en uygun olan tercih edilir.

Güncel fiyatları incelemek için 2021 Güncel Poliüretan Köpük Fiyatı yazımızı okuyunuz.

Detaylı bilgiye videomuzdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir