İzonem Kraken Köpük 21Lİ VE 7Lİ yalıtım kiti

2024 Güncel Poliüretan Köpük Fiyatı

Sektör sahipleri yalıtımda çok önemli yere sahip olan poliüretan köpük fiyatı aralığıyla da dikkati çekmektedir. Sprey poliüretan köpüğün uygulaması, muadil ürünlere oranla çok daha kolay ve basittir. Sprey poliüretan köpük, Mobil yalıtım araçlarından en gelişmiş olanıdır. Ülkemizde yaklaşık olarak 15 yıldır aktif olarak kullanılmaktadır. Avrupa ülkelerinde kullanımı geçmişi ortalama 35 ila 40 yıla dayanmaktadır. Ülkemizde kullanılmaya başladığı andan itibaren rakiplerine fark atmıştır.

 

Dünyanın en iyi yalıtım ürünleri arasında yer alan poliüretan köpüğün fiyatları son derece ekonomiktir. Gösterdiği performans dikkate alındığında satış fiyatının çok uygun olduğunu söyleyebiliriz. İnsan sağlığına ve çevreye zararlı hiçbir madde içermemesi poliüretan köpüğün tercih edilebilirliğinde etkilidir. Girintili ve çıkıntılı bölgelere çok daha iyi nüfuz edebilmesi de ürünün değerini artırmaktadır.

2021 Poliüretan Köpük Fiyatları Nasıl?

Poliüretan KöpükKullanımı kolay ve basit, etkinliği maksimum seviyedeki poliüretan köpük fiyatı belirlemesi sarfiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Poliüretan sprey köpükte kullanılan hammaddeler değişebilmektedir. Hammaddenin farklı oluşu fiyatlara doğal olarak yansımaktadır. İnşaat firmalarından birçoğu Amerikan ve Belçika ürünlerini tercih etmektedir. Birinci sınıf yüksek yoğunluklu ürünler diğerlerine nispeten daha yüksek fiyata satılmaktadır.

Poliüretan Köpük Fiyatları yeni yılla birlikte değişmektedir. Yeni yılda, yurt dışından ithal edilen ürünlerin fiyatları arttı. Diğer muadil yalıtım araçlarına göre çok daha uygun olan poliüretan köpüğün fiyatları uygulanacak kalınlığa göre değişecektir.  Ürünün marka tercihini yaparken bilinçli hareket etmek gerekir. Buna göre;

 

  • Satın almadan önce uygulama sırasında metrekaredeki sarfiyatı ve ürünün yoğunluğu mutlaka sorulmalıdır.
  • Marka tercihi yapıldıktan sonra markanın yüksek dansite ürünü alınmalıdır. Bazı ürünlerin köpük hücrelerinde açıklık olabilir. İçeriğindeki sudan kaynaklanan açıklık nedeniyle yalıtım ilerleyen zamanda sorun çıkarabilir. Ciddi sorunlar yaşamamak için yüksek dansite ürün tercih edilmelidir.
  • Uygulama bittikten sonra uzun süreli memnuniyeti sağlayabilmek için en kaliteli marka tercih edilme
    lidir.
  • Ekonomik olması için metrekareye düşen sarfiyat miktarı önem arz eder.

 

Poliüretan Köpük Nerden Alınır?

Günümüzde insanlar alışverişlerinin büyük bir kısmını interetten yapmaktadır. İnternetten poliüretan sprey köpüğün fiyatını araştıranlar farklı fiyatlarla karşılaşmaktadır. Müşteriler genellikle en kaliteli ürünü en uygun fiyata almaya odaklanır. Ülkemizde yaklaşık 15 yıldır kullanılan poliüretanın yalıtım için nasıl uygulanması gerektiği daha tam oturmuş değil. Uygulama hakkındaki yanlış ve eksik bilgiler nedeniyle müşteriler bazı firmalar tarafından suiistimale uğramaktadır. Firmalar arasındaki haksız rekabetin doğurduğu olumsuzluklardan da söz edebiliriz. Ürün seçiminde fiyat odaklı olmaktan ziyade kalite ve maksimum etki dikkate alınmalıdır.

Kar elde etmek değil uzun yıllar yüksek performansta kullanım önemlidir. Poliüretan köpük fiyatı listesi 3 cm, 4 cm ve 5 cm üzerinden verilir. Uygulanacak alanın büyüklüğüne göre fiyatlar değişir. 3 cm kalınlıkla 100 metrekarelik alan için 130 ile 160 kilo gerekir. 4 cm kalınlıkta 100 metrekarelik alan için 180 ila 200 kilo gerekir. 5 cm kalınlıkta 100 metrekarelik alana ortalama 220 ila 240 kilo kullanılmaktadır.

Poliüretan sprey köpükle ilgili detaylı bilgiyi Poliüretan Sprey Köpük Özellikleri yazımında bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi edinmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir