İzonem Kraken Sprey Poliüretan Köpük

Poliüretan Köpük Samsun

Poliüretan Köpük Samsun Hizmetleri

Poliüretan Köpük Samsun Uygulamaİzosiyanat ve polyol adlı iki bileşenden oluşan Poliüretan Köpük Samsun yalıtım hizmetlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yüksek basınç altında karıştırılarak oluşan, sertleşen ve genleşen bir köpüktür. Sıkı hücrelere sahiptir. Hücrelerinin sıkılığı, ses ve ısı yalıtımında etkili olmasını sağlamaktadır. Kimyasal reaksiyonun ilk aşamasında polyol formülasyon, izosiyanat ile karıştırır. Bu karışımdan akışkan bir sıvı oluşur. Sıvı, havadaki nemle temas edince köpük oluşur.

Metal, beton ve ahşap gibi çeşitli zeminlere uygulanabilir. Zeminlerin yüzeyini tamamen kaplayabilir. Yüzeye püskürtüldüğünde normal hacminin 40 katına kadar genleşir. Genleşme ile birlikte çok kısa süre içinde sertleşir. Poliüretan köpük, püskürtüldüğü alana hemen yapışır. Yapışma özelliğinin yüksek olmasından dolayı sabitlemek için ek malzemelere ihtiyaç duyulmaz. Dış yüzeyde mukavemetli bir katman oluşmasını sağlar. Oluşan katman dışarıdan gelecek olan darbelere karşı zemini korur. Dış kısmı katılaşmasına rağmen altında kalan sıvılar, zeminin küçük boşluklarını doldurur. Bu özelliği, ses ve ısı yalıtımında daha verimli olmasını sağlar.

Poliüretan Köpüğün Özellikleri

Kullanımı kolay Poliüretan Köpük Samsun halkı tarafından tercih edilmektedir. Kullanmak için profesyonel olmaya gerek yoktur. İnşaat işlemleri konusunda amatör olanlar dahi pratik bir şekilde uygulayabilir. Poliüretan köpüğün özellikleri, daha fazla tercih edilmesine nedendir. Köpüğün özellikleri;

 • Isı köprüsü oluşumunu engelleyerek ısı kaçağına fırsat vermez.
 • Ek yeri olmadan zemini kaplar. Ek yerinin olmaması ısı ve ses yalıtımında daha iyi olmasını sağlar.
 • Buhar bariyerine gerek yoktur.
 • Anti bakteriyel olduğundan dolayı haşere, böcek barındırmaz.
 • Koku yapmaz. Suyla teması hakinde bozulmaz, çürümez ve deforme olmaz.
 • Kesintisiz yalıtım sağlayarak en iyi yalıtım ürünü olmayı hak etmiştir.
 • Yangın sırasında damlama yapmaz, yanmazlık sınıfındandır.
 • Yüksek oranda yapışma özelliğine sahiptir.
 • Metal, ahşap ve beton tarzındaki zeminlere sorunsuz uygulanır.
 • Isı iletişin kat sayısı oldukça düşüktür. En kaliteli izolasyon malzemesidir.
 • Olumsuz hava şartlarından etkilenmez, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Poliüretan Köpük Nasıl Kullanılmalı?

Sprey Poliüretan köpük kullanılacağı zemin temizlenmelidir. Kirden, tozdan, yağdan ve nemden arındırılmalıdır. Kürlenmenin daha hızlı olması için zemine su sıkılır. Nemlendirilen zeminin bulunduğu ortamın sıcaklığının ortalama 20 derece olmalıdır. İdeal sıcaklığa sahip olan zemine uygulamanın etkili olabilmesi için ürün 45 derecelik açıyla tutulmalıdır. Duvara uygulama yapılırken 45 cm’lik mesafede durulmalıdır. Tavan gibi yatay zeminlere uygulanırken 20 cm’lik uzaklık yeterlidir.

Uygulanmadan önce tüp 30 saniye kadar çalkalanmalıdır. Çalkalanan tüpün kapağı açılır. Ucuna uygun aparatın takıldığı tabancaya tüp ters bir şekilde yerleştirilir. Tabancanın arkasındaki dozaj tetiği ayarlanır. Özel bir durum olmadığı takdirde tetik sonuna kadar açılır. Uygulamanın verimli yalıtımı sağlaması için 3 kat uygulanmalıdır. Her katın 1,5 cm olmasına dikkat edilmeli.

Poliüretan Köpüğün Avantajları

Poliüretan köpük, sağladığı faydalar ve avantajlardan dolayı çok fazla tercih edilir. Kesintisiz yalıtım tabakası oluşturan Poliüretan Köpük Samsun yapılarında yüksek oranda ısı ve ses yalıtımı sağlar. Uygulaması kolay olan ürünün termal geçirgenliği düşüktür. Köpük, %90 ila 96 oranında kapalı gözeneklere sahiptir. Bu özelliği yalıtımın çok verimli olmasını sağlar.

Detaylı bilgi için Sprey Poliüretan Samsun adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki videomuzdan Poliüretan Köpük Uygulaması nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir